05 07

آنچه در ساخت سوله اهمیت دارد

آنچه در ساخت سوله اهمیت دارد

 در پروسه طراحی و ساخت سوله 8 مرحله که حائز اهمیت هستند به ترتیب عبارتند از:

1-متریال: مواد اولیه با کیفیت بالا شامل ورق، پروفیل، رنگ ، پیچ و مهره، الکترود و ....

2-مونتاژ: پارت های مختلف سوله پس از فرایند برشکاری مطابق با نقشه های طراحی از پیش تعیین شده در کنار یکدیگر چیده شده و به شکل یک خرپا ساخته می شوند و سپس توسط ماشین آلات و ابزارآلات مخصوص خال بندی و مونتاژ می گردد.

3-جوشکاری: در این مرحله خرپای مونتاژ شده که به واسطه ی جوش های تک خال المان های کوچک ساخته شده است با دستگاه های جوش CO2 و جوش زیر پودری و الکتریکی تکمیل می گردد.

4-تمیز کاری: در این مرحله خرپاهای ساخته شده پس از جوشکاری دارای لایه چرب و اسپاترهای جوشکاری می باشند که لازم است قبل از رنگ آمیزی توسط سندبلاست و برس سیمی و .... تمیزکاری گردند.

5-رنگ آمیزی: در این مرحله با توجه به شرایط آب هوایی محل نصب و کاربری سوله، نوع و شرایط رنگ آمیزی بر اساس آیین نامه ها تعیین می گردد. بطور مثال اگر سازه در مناطق با آب و هوای خشک و کاربری های غیر اسیدی و غیر مرطوب و غیر شیمیائی باشد ترجیحاً از یک لایه رنگ آلکیدی استفاده می گردد و اگر سازه در مناطق مرطوب و کاربری های رطوبت دار یا شیمیایی یا اسیدی باشد ترجیحاً از رنگ های اپوکسی استفاده می گردد.

6-حمل: پس از اتمام عملیات رنگ آمیزی نیاز است کلیه خرپا های تولید شده بر اساس استاندارد مشخص کدگذاری و هر کدام با برنامه ریزی دقیق به محل نصب حمل شده و در جای خود قرار گیرند تا عملیات نصب با سرعت و دقت مناسب انجام گیرد.

7-نصب: در این مرحله  خرپا های کد گذاری شده  بر روی فنداسیون که از قبل مطابق با نقشه های واحد طراحی اجرا شده است نصب و کلیه ریز قطعات نیز با توجه به نقشه تکمیل تا سازه آماده پوشش گردد.

8-پوشش سوله : پس از اتمام نصب تمامی اجزای سوله پوشش سازه که از قبل بنا به نوع کاربری و درخواست کارفرما مشخص شده است اجرا می گردد یعنی هر چه فضای داخل سازه احتیاج به نگهداری دما داشته باشد از عایق های متفاوت استفاده می گردد که شامل انواع توری، پشم و شیشه، فوم، کارتن پلاست ، پلی کربنات، فوم ، پشم سنگ، ساندویچ پانل، انواع ورق های رنگی و گالوانیزه می باشد.

 

نویسنده مدیر | تاریخ انتشار:1399/07/10 10:00:00 | دسته بندی: اخبار

نظرات

نظرات