سوله سبک

زمانی که صحبت از سوله سبک می شود اولین سوال این است که آیا واقعا این سوله ها سبک هستند؟و این سبک بودن به چه معناست!

آیا واقعا از لحاظ وزن سبک هستند یا از لحاظ هزینه واقعا برای ما سبک محسوب می شوند . یا اینکه آیا سبک سازی سوله باعث افزایش قیمت آن نمی شود؟

این ها همه سوالاتی هستند که ممکن است در وهله اول برای کسی که در رابطه با سوله و سوله سبک اطلاعاتی ندارد پیش آید.در این مقاله می خواهیم به صورت کامل و مفید به بحث در این باره بپردازیم.

سوله سبک مدرن و ارزان تلاش دارد تا وزن سوله ها را پایین و اقتصادی کند . وزن سوله ها در تعیین قیمت ساخت سوله نقش مهمی دارد از همین رو سوله به دو دسته سبک و سنگین تقسیم می شود .

هزینه ساخت سوله سبک ارزانتر از سوله سنگین است که این ناشی از استفاده اصولی تر از مصالحی چون فولاد در این نوع سازه هاست و همچنین اضافه شدن متریالی به نام پروفیل .
Class Aptent Taciti Soci
1398 09 28

سوله سبک

سوله سبک در اصطلاح به سازه‌های فلزی گفته می‌شود که سقف آن‌ها به صورت شیب‌دار طراحی و ساخته می‌شود.

سوله سبک ویژگی‌های زیادی دارد که توجه افراد را به خود جلب کرده است و در بسیاری از پروژه‌ها از این نوع سازه برای اسکلت استفاده می‌شود. البته سوله سبک تنها بخشی از صنعت سوله سازی محسوب می‌شود و گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد:

Class Aptent Taciti Soci
1398 09 27

مزایای سوله سبک

مزیت سوله های سبک

یک اصل مهم در سوله سبک این است که استقبال از تولید این سوله ها به میزانی است که می توان آینده ی صنعت سوله سازی را منحصر به آن ها دانست . چرا که سوله های سبک ویژگی های بسیار خوبی دارند که کم هزینه بودن در عین انسجام بسیار بالا ، سرعت بالا در تولید، امکان نصب سریع و قیمت پایین ، توانایی ساخت سوله با دهانه بزرگ ، توانایی نصب جرثقیل سقفی و جرثقیل های ستونی و… را می توان به عنوان تنها چند مورد از خواص آن ها نام برد.