درباره ما
05 07

درباره ما

 ☎️ تلفن تماس: 03434114659

📞 شماره همراه: 09129302058

📞 شماره همراه: 09132902058

طی سال های اخیر پیشرف های زیادی در زمینه علوم و فن آوری به ویژه در حوزه ی صنعتی حاصل شده است ؛ طراحی سازه های فلزی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در جهت سبک تر شدن سازه ها، ضمن حفظ مقاومت آن که قاعدتا ً این کاهش وزن منجر به کاهش هزینه ها و مقرون به صرفه تر شدن این نوع سازه ها می شود، گام های مؤثری برداشته شده است .برآوردن چنین هدفی مهندسان را به سمت طراحی و ساخت سازه های فضایی و خرپایی سوق داده است.

شرکت کیاصنعت بابکان نیز در دهه گذشته با استفاده از پرسنل متخصص و مجرب خود و همچنین با بهره گیری از یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای تحلیلی در طراحی و همچنین با بکارگیری پردازشگرهای مدلساز سه بعدی نسل جدیدی از از سوله ها و جرثقیل های سازه فضایی را طبق مقررات آیین نامه ملی ساختمان و با بالاترین کیفیت تولید کرده است.

این نوع سازه ها با نوع طراحی منحصر به فرد خود از برتری های زیادی نسبت به سازه های متداول تیر و ورق برخوردار هستند که به اختصار به آنها اشاره میکنیم :

  1. کاهش وزن و قیمت چشمگیر ( 30 الی 50 درصدی ) نسبت به سازه های تیر و ورق :

در طراحی این نوع سازه ها با تکیه بر قابلیت بسیار بالای شکل خرپا در تقسیم بار بر روی لینک ها و گره ها، با کاهش چشمگیر وزن سازه، استحکام آن نیز تضمین می شود .

در این نوع طراحی کاهش فولاد مصرفی جهت ساخت المان های سازه از جمله پارت های پایه، سقف و تیرریزی های سقف باعث شده است کاهش نسبتا زیادی در قیمت تمام شده سازه دیده شود، که بسته به ابعاد سالن، منطقه ای که سالن در آن قرار میگیرد ( تاثیر بار باد و برف و زلزله هر منطقه ) و همچنین کاربری سازه ( با قابلیت نصب جرثقیل سقفی یا بدون قابلیت نصب جرثقیل سقفی ) این کاهش هزینه بین 30 الی 50 درصد می باشد و جالب تر اینجاست که در اکثر موارد با افزایش دهانه سوله این اختلاف قیمت بیشتر و محسوس تر خواهد بود .

  1. قابلیت طراحی و ساخت سالن ها با دهانه و ارتفاعات زیاد :

یکی دیگر از مزایای بسیار بزرگ سازه های خرپایی امکان طراحی سوله های با دهانه های زیاد و بدون ستون وسط می باشد که در شرکت مبتکران راه نو تا دهانه ی 100 متر بدون ستون وسط طراحی شده است .

این مزیت نسبت به سازه های تیر و ورق باعث قدرت مانور بسیار بیشتر در محوطه ی کارگاهی یا انباری می شود که سوله به منظور آن طراحی و ساخته شده است .

و باز هم تاکید می شود که این افزایش دهانه با افزایش اندک در قیمت و وزن سازه قابل طراحی و اجراست .

  1. امکان ایجاد اشکال هندسی متفاوت ، متنوع و متناسب با نیاز مشتری :

انعطافی که در طراحی سازه های خرپایی وجود دارد ، این امکان را به طراحان داده است تا دست به خلق سازه هایی با طرح های هندسی زیبا و متنوع بزنند که مطمئنا یا با نمونه قدیمی تیر و ورق قابل طراحی و اجرا نیست و یا حتی در صورت امکان طراحی باز هم به دلیل عدم صرفه اقتصادی قابل اجرا نمی باشد .

به عنوان مثال می توان به ساخت سالن های پذیرایی چند ضلعی ( هشت و دوازده ضلعی ) ، طراحی و ساخت سردرب های زیبا برای ورودی شهرک های صنعتی و ... ، اجرای سوله با دوتیپ سقف های هشتی و هلالی و ... توسط شرکت مبتکران راه نو اشاره کرد .

 

توان مهندسی

 مدیریت فنی و  مهندسی : این بخش با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب مهندسی قادر به طراحی کلیه ی پروژه های صنعتی و انواع سازه های فلزی با استفاده از نرم افزارهای نوین و به روز مانند SAFE,ETABS,SAP,AUTOCAD می باشد ،  تهیه نقشه های ساخت کارگاهی (Shop drawing)  برای هر یک از پروژه ها و ارجاع به واحد تولید از دیگر وظایف این بخش به شمار می رود.

مدیریت برنامه ریزی : در این واحد متناسب با حجم پروژه و مدت زمان اجرا و نصب  پروژه که در قرارداد ذکر گردیده نسبت به تهیه برنامه زمان بندی اقدام می شود. میزان خرید مواد اولیه مورد نیاز و کنترل آن  با موجودی انبار و سفارش کمبود جهت خرید ، یکی از وظایف این قسمت می باشد . انواع فعالیت های موجود در ساخت و نصب یک پروژه ، میزان پیشرفت پروژه نسبت به برنامه زمانبندی تهیه شده با استفاده از نرم افزار های مخصوص برنامه ریزی مانند         M .S .P  ، زمانبندی ، کنترل و مورد بررسی قرار می گیرند . ساعت کار هر یک از واحدهای تولید ، تعداد و ساعات کار پرسنل تولید ، تخصیص ظرفیت های تجهیزاتی تولید و زمان شروع و پایان پروژه ها در این قسمت تهیه و به مدیران هر یک از قسمت ها  و مدیران ارشد ارائه می گردد . در این واحد  کنترل پیشرفت  پروژه نسبت به  برنا مه زمانی ارائه شده بصورت واقعی صورت پذیرفته و چنانچه انحرافی در اجرا و نصب پروژه نسبت به برنامه  ارائه شده وجود داشته باشد، به سریع ترین  و بهترین نحو ممکن ساماندهی شده و پروژه در مسیر واقعی خود از نظر کیفیت و زمان بندی قرار می گیرد .

 

 مدیریت تولید :

در این بخش پس از اخذ برنامه تولید از واحد برنامه ریزی و باز بینی مجدد ، ساخت پروژه عملاً شروع خوا هد شد ، نقشه های کار گاهی ساخت  (shop drawing ) از قسمت فنی و مهندسی به این واحد ابلاغ شده و واحد برش سرد و گرم ، برشکاری را شروع و سپس عملیات سوراخکاری  و واحد مونتاژ ،  قطعه زنی ، واحد جوشکاری شامل جوش co2  و جوش با الکترود  ، واحد نظافت و رنگ آمیزی و بارگیری ،  بقیه فرایند هایی هستند که در این واحد  و برای ساخت سازه فلزی صورت می پذیرند .

 

 مدیریت کنترل کیفیت :

در این بخش سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استانداردهای بین المللی، کنترل کیفیت تمامی مواد اولیه ، محصولات ، قبل ، حین و بعد از فعالیت های  تولیدی به وسیله ی این واحد و طبق معیارهای کنترلی مورد استفاده و کاربردی، صورت می پذیرد . واحد کنترل کیفی مقیم در مجموعه در ضمن  تولید  و پس از اتمام هر مرحله، محصول بازرسی و ردیابی شده را در صورت تائید مسئول مربوطه و با صدور مجوز به مرحله بعدی منتقل می کنند ، نظارت بر کیفیت مواد اولیه قبل از تحویل به انبار نیز از وظایف این بخش می با شد . در این مرحله کلیه قطعات از نظر ابعادی و جوش مورد بازرسی قرار می گیرند ، آزمایشهای مختلفی با توجه به کاربری سازه و بنا به تشخیص  و درخواست واحد کنترل کیفیت برای حصول اطمینان از کیفیت کامل فرایند جوشکاری بر حسب نوع اتصال و موقعیت ، مورد انواع تست های غیر مخرب مانند RT,PT,UT,MT   قرار می گیرند.

 

نویسنده مدیر | تاریخ انتشار:1401/07/05 12:31:52 | دسته بندی: درباره ما

نظرات

نظرات